de Ando, Bobocul și HM
Seria mașinilor vechi tocmai a făcut 14 ani. Ce vedem luna asta? Uite că s-a nimerit să fie doar americane.
Oldsmobile Delta 88: modelul l-am mai văzut, exemplarul însă nu.
Nu-l știam pe aici: Pontiac Grand Prix 77.
Un MPV emblematic – Pontiac Trans Sport Van.
Ce poate fi mai american decît un truck: Ford F 150 și Ranger.
Reîntîlniri cu Chevrolet Blazer.
… și Chevrolet Astro.
Pe următorul chiar îl revedem; și ne pare bine că acest Buick Skylark încă se ține.
Pontiac Firebird – c-o fi și Trans Am sau n-o fi… nu prea mai contează.
(lista completă a episoadelor şi a maşinilor publicate – aici)
Dacă aveţi întrebări despre unele dintre maşinile publicate, vă stăm la dispoziţie




































[…] episod al mașinilor vechi este cu exemplare americane. Dintr-o stare ușor iritată de prăbușirea morală abruptă și într-o manieră dizgrațioasă […]
Cum trece timpul! Deosebit de onorat să fi intrat în “vârtejul” acestui serial, tot de acum 14 ani, adica de la episodul 4.