Da, mergeți neapărat; e – sigur! – cea mai frumoasă plimbare necunoscută de pîn-acum a bucureșteanului. Unde altundeva decît în grădina palatului: Cotroceniul s-a deschis și e primitor, plăcut, vesel.
Se intră pe jos, din Gheorghe Marinescu, și se iese pe sus, înspre Leul; sînt evenimente, fanfare, ostași care dau onorul nu doar la căpetenii; înăuntru au pus automate de vînzare pentru apă, suc și gustări; au adus și cîteva furgonete de fast-food și – cum s-o zic? – chiar îi fac pe oameni să se simtă bineveniți.






































































comentarii