despre ce se mănîncă în București - și cu ce se mănîncă Bucureștiul

arhiva

„Dieci – il Numero”

… de ce să mai dea doar Centrul ora exactă?

De ani buni, fiecare cartier are comorile sale, cunoscute și recunoscute nu doar de vecini; cui nu i se-ntîmplă să ajungă-n alt capăt de București, atras de cine știe ce minunăție de restaurant?

Nevoia de a fi aproape de lucruri și locuri bune e susținută și de puterea netăgăduită a bucureștenilor de a le accesa, odată ce le au la îndemînă.

La Brîncoveanu, cum intri-n Orășel, pe aleea de lîngă „Mec” s-a deschis un restaurant italienesc: „Dieci – il Numero”.

O, da: e bun; e foarte bun. O ghicești de la intrare, o miroși din echilibrul meniului, și-o încerci cu toate simțurile cînd îți vine mîncarea.

mîncaţi şi beţi cu moderaţie | faceţi sport | mergeţi cu bicicleta | mergeţi pe jos

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>