despre ce se mănîncă în București - și cu ce se mănîncă Bucureștiul

arhiva

din pagina a patra (17)

Luna lui mai din 1983.

Concurs! „Cunoașteți litoralul?”. N-am mai selectat și restul întrebărilor, doar pe primele.

 

Că tot începea sezonul – ce atracții erau la Mare?

„Ambasadorii prieteniei”

Nici o masă fără pește!

Oamenii le ziceau „reeșapate” – oricum nu era nimic de capul lor; marginile șoselelor erau pline de bucăți desprinse din caucicurile refăcute.

Alte rable.

Ceva ce n-a prins. Însă tot pe atunci erau multe campanii ale Miliției și chiar primeai amendă dacă nu aveai măcar „ochi de pisică”. Sau îți luau ventilele…

Lămpi de birou.

1 comment to din pagina a patra (17)

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>