Cînd treci și te uiți la palatul de pe Batiștei – atît de frumos renovat în sine – nu te poți abține să te-ntrebi de ce atîta lăcomie; de ce atîta nevoie de a se adăuga etaje peste etaje unei clădiri publice: containere de port, nu altceva!
despre ce se mănîncă în București - și cu ce se mănîncă Bucureștiul
|
așa și-așa 442 comments to așa și-așa 44Leave a Reply |
articolele noastre sînt preluate și de:
|
|
Copyright © 2005 - 2026 Simply Bucharest Log in Powered by WordPress & Atahualpa |
||
Or avea multe catrafuse de tinut in pod…
@cat: Păi să ştii că da. In perioada 2008-2012 am avut treabă pe la serviciul lor administrativ, mai bine spus la compartimentul lor “bibliotecă şi documentare”. Erau nişte spaţii puchinoase şi mai ales foarte joase…efectiv, claustrofobe. Nu ştiu cum arată sălile de judecată, dar cei de la administrativ, chiar sufereau din lipsa spaţiului. La un moment dat se spune că Inalta Curte va primi şi clădirea fostei ambasade SUA, de pe Batiştei. Intre timp, s-a mutat acolo Prefectura Municipiului.
https://www.simplybucharest.ro/?p=84278