despre ce se mănîncă în București - și cu ce se mănîncă Bucureștiul

arhiva

semne bune (247)

Pe cumplita bucată a fostei căi a Rahovei care se cheamă azi George Georgescu lucrurile se „spală” cu o viteză destul de mare. Ultima refacere e a perechii astea de case.

Nu a ieșit nici pe departe ideal – o recunoaștem! – dar uite că deja noul imobil e folosit; stau turiști prin zonă – ați fi crezut asta acum cîțiva ani? – și… și de asta zicem că e bine.

3 comments to semne bune (247)

  • Cand vad chestii din astea e ca si cum as asculta un manelist interpretand la clarinet “Brothers in Arms”, dupa ureche …

  • Ceva e in neregula cu publicarea comentariilor. Am incercat de doua ori in zdar. Probabil ca un cuvant care descrie un muzicant genereaza o cenzura automata … Comentez asta doar ca sa verific ipoteza

  • Mai exact, spuneam cat de suparatoare mi se par situatiile de acest gen, care ma fac sa compar arhitectul cu un muzicant de un anume tip care nu cunoaste notele muzicale si canta dupa ureche. Mai rau, ma si gandesc cand vad un asa rezultat ca ascult “Brothers in Arms” a celor de la Dire Straits cantata la clarinet, cu tuse din genul ala muzical anume, pe care nu pot sa il scriu daca vreau sa trec de cenzura automata.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>