… noua campanie a Radio România continuă prostul obicei publicitar al stației publice…
Probabil că cei trei domni și cele două doamne de pe panouri ar trebui să fie cineva – și chiar cred că sînt.
Dar noi nu-i știm.
De unde? Că la radio nu-i vedem, nu?
De unde? Că Radio România nu le-a promovat niciodată fețele – și nici acum nu-i arată pe nicăieri altundeva; pe site, să zicem.
Nu le scrie numele pe panou, nu scrie nici ce emisiuni fac!
Trebuie doar să ne-nchipuim, așa, că la Radio sînt niște oameni-acolo…










Este, intr-adevar, de neinteles. Nu trebuie sa lucrezi in publicitate ca sa-ti dai seama ca numele trebuie sa fie pe panou. Csf, ncsf.
Când îți e arătat cineva pentru intîia dată, așa-i frumos: să ți se spuie cine îi și ce face.
Ca să nu mai spun că am impresia că din cei aleși să fie „imagine“ lipsește taman ancora matinalului, care cât de cât a mai prezentat și știri pe la televizor.